Aktualności

VPPlant otrzymała wyróżnienie „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016”

Kongres NP 2016: wręczenie nagród "Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny"

Miło nam poinformować, że spółka Virtual Power Plant została wyróżniona prestiżowym  wyróżnieniem „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” przyznanym wspólnie przez redakcje Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł i portalu wnp.pl. Nagroda została przyznana za Enabler DSR, czyli usługę optymalizacji zużycia energii w budynkach wielkokubaturowych.

Enabler DSR to rodzaj usługi optymalizacyjnej polegającej na dostosowywaniu zużycia energii elektrycznej i ciepła w wielkokubaturowych budynkach do ich zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu komfortu użytkowników. Dokładniej, chodzi o nałożenie innowacyjnej nakładki sprzętowo-programowej na dotychczas używane systemy sterowania budynkami. Spółka stworzyła rozwiązanie korzystając z dofinansowania udzielonego jej przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Alfa Bridge.

Kongres NP 2016: wręczenie nagród "Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny" Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

– Jestem dumny, że możemy tworzyć innowacje. Mam nadzieję, że w pełnym tego słowa znaczeniu. Postawiliśmy sobie cele bardzo wysoko. Naszym celem jest zbudowanie w ciągu kilku lat elektrowni wirtualnej, której moc będzie odpowiadała elektrowni tradycyjnej za miliard złotych. Dwa, trzy lata temu ten pomysł był totalnie abstrakcyjny. Dzięki pracy naszego zespołu oraz wsparciu NCBR stało się to realne – powiedział Grzegorz Nowaczewski, prezes zarządu Virtual Power Plant.

– Przyznanie wyróżnienia jest tym, co motywuje do dalszej pracy – dodał Przemysław Paczos, kierownik sekcji budowy ekosystemu start-upów technologicznych w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

„Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” to swoiste rozwinięcie formuły przyznawanych przez obie redakcje od lat nagród Nowy Impuls. Honorowano nimi firmy, instytucje i osoby, które wniosły do polskiej gospodarki i sektora paliwowo-energetycznego nową jakość, wyznaczały kierunki pozytywnych zmian. Tym razem organizatorzy postanowili poszerzyć merytoryczny fundament nagród, zwracając szczególną uwagę na efektywność rozwiązań energetycznych. Zgłoszenia mogły nadsyłać  firmy i instytucje działające na rynku energetycznym. Następnie zgromadzony materiał został poddany ocenie ekspertów i kolegium redakcyjnego.

Relacja filmowa z wręczenia nagród „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny 2016” znajduje się na stronie portalu wnp.pl.

Nasze technologie

Uwalniamy potencjał budynków komercyjnych

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje