O nas
O nas

Sprawimy, że zarządzanie energią
stanie się integralną częścią Twojego biznesu


Zastanawiałeś się kiedyś czym jest wirtualna elektrownia i dlaczego połączenie do niej stanie się nieodłącznym elementem każdego budynku?

Nazywam się Grzegorz Nowaczewski i jestem założycielem firmy VPPlant.

Przygoda ze sztuczną inteligencją w służbie człowiekowi i środowisku zaczęła się w naszej firmie kilka lat temu. Początek drogi to niezwykle inspirująca idea – uruchomić w Polsce w pełni funkcjonalną wirtualną elektrownię, która pozwalałaby na sterowanie zużyciem energii dla całego portfela budynków komercyjnych. Z czasem, jako firma wyspecjalizowaliśmy się w inteligentnym sterowaniu automatyką w budynkach wielkokubaturowych i nie tylko.

Dziś jesteśmy wiodącym dostawcą zaawansowanych technologicznie rozwiązań zwiększających efektywność energetyczną, komfort i bezpieczeństwo budynków komercyjnych, bezpieczeństwo energetyczne oraz poprawę wskaźników ciągłości procesów w zakładach produkcyjnych.

W ciągu pięciu lat idea inteligentnego sterowania automatyką obiektów dojrzała i dziś VPPlant to aktywne zarządzanie energią zużywaną przez budynek oraz wspierane przez sztuczną inteligencję usługi wpisujące się w strategię ESG i trwałą redukcje kosztów po stronie naszych klientów. To także kompleksowe doradztwo energetyczne i zdalna opieka techniczna z poziomu Network Operation Centre 24 godziny 7 dni w tygodniu 365 dni w roku. Dzięki wielu wdrożeniom przekuwamy know-how w praktyczne, indywidualne rozwiązania.

W VPPlant wierzymy, że każdy budynek może być smart. Wspólnie zasługujemy na lepszą przyszłość.Nasza misja

wspierana przez sztuczną inteligencję usługa aktywnego zarządzania komfortem w budynku przy jednoczesnym aktywnym dbaniu o cele ESG i koszty klienta

Nasza wizja

budynki mogą być bardziej smart

ponad 30 lat doświadczenia

Zespół VPPlant stanowią doświadczeni inżynierowie, informatycy oraz specjaliści z zakresu automatyki budynkowej, systemów klimatyzacji, telemetrii oraz serwisu rozproszonych systemów telemetrycznych.

Zespół ekspertów

Ważnymi osobami w zespole VPPlant są pracownicy terenowi, którzy odpowiadają za bieżącą pracę w budynkach naszych partnerów (instalacje, serwisowanie, etc.). Od ich wysokiej wiedzy technicznej oraz sprawności w poruszaniu się po skomplikowanych zapleczach nowoczesnych budynków zależy właściwe przygotowanie obiektów do wdrożenia naszych technologii.

VPPlant to również doskonały zespół menedżerów odpowiedzialnych za bieżące zarządzanie i rozwój spółki, a także za utrzymywanie na najwyższym poziomie relacji B2B z naszymi partnerami.

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje