VPP
Czy wiesz, że

VPPlant buduje inteligentny software pozwalający stworzyć w Polsce wirtualną elektrownię o mocy co najmniej 100 MW – taniej i w czasie krótszym niż budowa porównywalnej elektrowni konwencjonalnej.

Wirtualna elektrownia to system informatyczny zapobiegający blackoutom poprzez krótkoterminowe zautomatyzowane redukcje zużycia energii wykonywane po stronie jej odbiorców. Moc wirtualnej elektrowni jest uzupełnieniem mocy elektrowni konwencjonalnych i ważnym instrumentem transformacji rynku energii w zakresie tzw. rynku mocy.

W celu aktywacji elastyczności energetycznej budynków VPPlant opracowała innowacyjną technologię pod nazwą Enabler DSR dla nowoczesnych budynków wielkokubaturowych wyposażonych w systemy wymuszonej wentylacji i klimatyzacji. Wirtualna elektrownia (z silnikiem VPPlant) powstaje po zainstalowaniu Enabler DSR na setkach budynków wyposażonych w systemy wymuszonej wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania (HVAC). Profile zużycia energii ulepszonych w ten sposób budynków dopasowują się do bieżących zdolności przesyłowych sieci, poprawia się komfort użytkowników budynków i są generowane oszczędności.

Rozwiązania

Sztuczna inteligencja w energetyce

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje