Aktualności

StartAlliance w Berlinie z udziałem VPPlant

W dniach 20-29 maja VPPlant bierze udział w programie akceleracyjnych StartAlliance dla wyselekcjonowanych innowacyjnych projektów w dziedzinie technologii energetycznych, zainteresowanych wejściem na rynek niemiecki. Wśród uczestników są firmy z Austrii, Izraela, Kolumbii, Polski, Turcji i Włoch. Jest to pierwsza edycja programu prowadzonego przez Berlin Partner für Wirtschafts und Technologie, berlińską agencję rozwoju przedsiębiorczości, poświęcona projektom Cleantech&Energy (http://www.startalliance.net/program/energytech-and-cleantech).

W ramach programu Bartosz Kwiatkowski, odpowiedzialny za internacjonalizację działalności VPPlant, przedstawił firmę jurorom konkursu dla startupów w trakcie Greentech Festival, jednej z największych w Niemczech imprez wystawienniczych sektora zielonych technologii. Ważną częścią programu jest seria spotkań z potencjalnymi partnerami z branży energetycznej i technologicznej. W ramach EY Cleantech&Energy Roundtable VPPlant zaprezentowała także swoje doświadczenia w rozwoju i wdrażaniu inteligentnego systemu zarządzania energią dla wielkopowierzchniowych budynków komercyjnych w Polsce.

„W ciągu tych kilku dni chcemy naszym startupom dać okazję nawiązania relacji z właściwymi osobami berlińskiego ekosystemu, i dostarczyć im kluczowych informacji w zakresie rozpoczynania i prowadzenia działalności w naszym mieście.” – powiedziała Anne Le Rolland, organizatorka programu. – „VPPlant wykonuje niesamowitą pracę i wiele podmiotów, z którymi się spotkaliśmy, wykazuje duże zainteresowanie ich innowacyjną ofertą.”

„Elementem strategii rozwojowej Berlina jest stać się centrum kompetencyjnym w dziedzinie technologii z pogranicza automatyki budynkowej oraz technologii informatycznych” – powiedział Bartosz Kwiatkowski. – „VPPlant ze swoimi technologiami EnablerDSR dla budynków komercyjnych oraz THM Inspector dla krytych pływalni świetnie wpisuje się w ten kierunek strategiczny, dlatego widzimy przed spółką bardzo dobre perspektywy na rynku niemieckim.”

VPPlant szacuje wartość niemieckiego rynku efektywności energetycznej w segmencie budynków komercyjnych i basenów krytych na co najmniej 500 mln EUR rocznie.

Zapisz

Zapisz

Nasze technologie

Uwalniamy potencjał budynków komercyjnych

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje