Aktualności

Business Forum „Three Seas Initiative” w Ljubljanie z udziałem VPPlant

Odbywające się w słoweńskiej stolicy Ljubljanie forum biznesowe towarzyszące konferencji Inicjatywy Trójmorza stanowi kolejną okazję do zaprezentowania VPPlant jako jednego z liderów nowoczesnej polskiej energetyki i firm zajmujących się systemami efektywności energetycznej.

Prezes VPPLant Grzegorz Nowaczewski weźmie udział w panelu dyskusyjnym otwierającym Business Forum, w ramach programu INNOVATION. Wstęp do panelu wygłosi Emil Karanikołow, minister gospodarki Bułgarii. Następnie zaprezentują się firmy uznane za mistrzów innowacji z krajów Środkowej Europy: Słowenii, Słowacji, Chorwacji i Polski. Polskę reprezentować będzie VPPlant. Moderatorem sesji jest Ian Brzeziński, reprezentujący Radę Atlantycką, a prywatnie syn Zbigniewa Brzezińskiego.

Bezpośrednio po panelu INNOVATION oraz równolegle odbywającym się panelu ENERGY zaplanowana jest debata prezydencka, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy oraz głów innych europejskich państw – Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Słowenii i amerykańskiego sekretarza do spraw energii Ricka Perry’ego.

Konferencja Trójmorza w 2018 roku w Bukareszcie, z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy

Druga edycja Three Seas Initiative Business Forum, organizowana przez rząd i słoweńską izbę gospodarczą, odbywa się w Ljubljanie w dniach 5-6 czerwca 2019. Forum biznesowe towarzyszy międzypaństwowej konferencji, której gospodarzem jest Borut Pahor, prezydent Słowenii. Tematyka forum koncentruje się na czterech obszarach: energii, infrastrukturze, cyfryzacji oraz innowacjach. Wielowątkowa dyskusja ma dotyczyć także kwestii współpracy atlantyckiej, bezpieczeństwa i zasobów wodnych.

Gospodarczo-polityczna inicjatywa Trójmorza zrzesza 12 państw Unii Europejskiej położonych w pobliżu mórz Bałtyckiego, Czarnego i Adriatyckiego, zainteresowanych zacieśnianiem współpracy. Poprzednie konferencje odbywały się w Dubrowniku, Warszawie (2017 rok, z udziałem Donalda Trumpa) i Bukareszcie. W skład grupy wchodzą: Austria, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

 

Zapisz

Zapisz

Nasze technologie

Uwalniamy potencjał budynków komercyjnych

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje