Aktualności

Polski Fundusz Rozwoju docenia VPPlant

 

Dynamiczne i innowacyjne działania Virtual Power Plant dostrzega instytucja zajmująca się promowaniem i wspieraniem polskich firm technologicznych – Polski Fundusz Rozwoju. Historia rozwoju firmy, a zwłaszcza jej działania w kierunku zdobywania zagranicznych rynków, została dostrzeżona i doceniona. Strategia VPPlant, którą w publikacji przedstawia Bartosz Kwiatkowski, stawiana jest za wzór do naśladowania dla innych polskich firm.

https://www.startup.pfr.pl/pl/case-studies/energia-na-ekspansje/

Bartosz Kwiatkowski odnosi się m.in. do korzyści z udziału w programie Start Alliance i poleca udział w programie innym firmom:  „To była dla nas bardzo wartościowa inicjatywa. Skorzystają na niej jednak najbardziej te firmy, które wcześniej zaplanują czas na miejscu. Radziłbym przed wyjazdem zrobić pogłębione badanie rynku i stworzyć listę osób, z którymi chcecie się skontaktować. Berlin Partner jest bardzo otwarty i chętnie wspiera nawiązanie kontaktu z tymi spółkami.”

Udział VPPlant był zwieńczeniem prac rozwojowych i opracowania strategii ekspansji zagranicznej. Do udziału w berlińskim programie zakwalifikowała się grupa start-upów energetycznych z całego świata, zainteresowanych ekspansją na rynek niemiecki, w tym trzy spółki z Polski. VPP była jedyną polską firmą, która postanowiła wziąć w nim udział.

 

Nasze technologie

Uwalniamy potencjał budynków komercyjnych

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje