Aktualności

Bezpieczeństwo dla klientów Aquapark Fala

Na wejściu do wielu budynków mierzona jest temperatura wchodzących do nich osób. Aquapark Fala[1] dołączył do grona tych wyróżniających się pozytywnie ze względu na troskę o stan zdrowia swoich klientów, którzy odwiedzają ten jeden z najnowocześniejszych obiektów sportowych w Polsce. Infrastruktura Fali została dostosowana do wymagań zapewniających higieniczne użytkowanie w okresie po COVID-19.

Aquapark Fala uczestniczy w długofalowym projekcie podnoszącym higienę we współpracy z wyjątkowymi partnerami takimi jak znany dobrze Państwowy Zakład Higieny (PZH)[2] oraz nasza firma specjalizująca się w optymalizacji zużycia energii. Projekt badawczy jest wspierany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach konkursu pod nazwą Szybka Ścieżka.

Nie ma uniwersalnej recepty na skuteczne podniesienie bezpieczeństwa eksploatacji nowoczesnych aquaparków. Nie unikniemy wprowadzenia nowych procedur eksploatacyjnych. Takie procedury powinny obejmować to co widoczne dla użytkowników budynków (np. dezynfekcja rąk, używanie maseczek ochronnych, pomiar temperatury) oraz niewidoczne czynności podnoszące higienę oraz funkcjonowanie systemów uzdatniania wody. Takie właśnie nadzwyczajne działania zostały podjęte zgodnie z zaleceniami Sanepidu oraz PZH.

Uruchomienie opracowanych przez VPPlant – bramek diagnostycznych, które dokonują automatycznie oceny stanu zdrowia osób wchodzących do Aquaparku Fala jest rozszerzeniem wspomnianego wcześniej projektu i stawia Falę na czele obiektów sportowych najlepiej przygotowanych do bezpiecznej eksploatacji w okresie wychodzenia z pandemii.

Pandemie takie jak obecna stawiają nowe wyzwania przed właścicielami infrastruktury budynków oraz instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo użytkowania tych obiektów, w tym potrzebę przeciwdziałania rozwojowi epidemii poprzez szybkie rozpoznawanie objawów infekcji dróg oddechowych u możliwie największej liczby osób poddawanych ocenie stanu zdrowia w sposób ekonomicznie uzasadniony. Miejmy nadzieję, że nowe metody oceny stanu zdrowia na bieżąco zwiększą bezpieczeństwo działalności prowadzonej na terenie obiektów sportowych lub obiektów użyteczności publicznej.

[1] https://aquapark.lodz.pl/aktualnosci/artykul/nowoczesny-pomiar-temperatury-id35568/2020/7/16/

[2] https://www.pzh.gov.pl/

Nasze technologie

Uwalniamy potencjał budynków komercyjnych

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje