Aktualności

Europejski Kongres Gospodarczy 2022

Już w kwietniu Virtual Power Plant będzie uczestniczyć w XIV edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC). Przed nami blisko sto pięćdziesiąt debat, trzy dni pełne dyskusji, prezentacji, spotkań oraz wymiany doświadczeń w niezwykłym gronie ekspertów, praktyków i decydentów

Europejski Kongres Gospodarczy #EEC2022 odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. To już czternasta edycja największej imprezy biznesowej Europy Centralnej.

Tegoroczna odsłona kongresu poświęcona została dyskusji na temat odbudowy i przebudowy europejskiej gospodarki w duchu zielonego ładu, zmieniającego strategie gospodarcze krajów, branż i firm na zrównoważone, zapewniające rozwój i konkurencyjność bez negatywnego wpływu na środowisko i klimat. W wydarzeniu wezmą udział wybitne osobistości ze świata polityki, biznesu oraz organizacji pozarządowych. Gospodarze zaprosili do udziału w dyskusjach m.in. przedstawicieli władz centralnych, samorządowych, przemysłu, finansów oraz innowacyjnych przedsiębiorstw, w tym Virtual Power Plant. Prezes Zarządu VPPlant, Grzegorz Nowaczewski weźmie udział w dwóch sesjach tematycznych:

Zakres tematyczny sesji obejmie: Cele, standardy, technologie. Wpływ Europejskiego Zielonego Ładu i Fit for 55 na branżę budownictwa. Nowe technologie i materiały – zielony cement, pachnący asfalt? Energetyka odnawialna zintegrowana z budynkiem. Koszty budynków niskoemisyjnych. Projektanci i użytkownicy w dialogu – osiedla i budynki biurowe przyszłości. Elektrownie fotowoltaiczne i wiatrowe na rynku budowlanym.

Zakres tematyczny sesji obejmie: Znaczenie magazynowania energii dla stabilności dostaw i bezpieczeństwa energetycznego. Potencjalna rola bateryjnych magazynów energii w funkcjonowaniu Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Prosument i jego energia: magazynowanie w skali lokalnej. Jak to robić efektywnie, tanio i w sposób zrównoważony? Przegląd dostępnych technologii: od wodoru po elektrownie szczytowo-pompowe. Kierunki badań – nowe technologie na horyzoncie.

Serdecznie zapraszamy!

Nasze technologie

Uwalniamy potencjał budynków komercyjnych

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze informacje